مساجد ، معابد ، کلیساها ، ...   


مساجد ، معابد ، کلیساها و ....

 

 

بناهایی وجود دارند که کسانی آن را تاسیس میکنند و نام خود را با نوشتاری بزرگ بر راهروی اصلی آن قرار میدهند و بر آن نوشتار چنین آمده است :

مسجد **** ساخته شده توسط نیکوکار معظم آقای ***** ........

اولا کسانی که در راه نیک و خیر قدم بر میدارند همواره از فریاد زدن اسمشان فرار میکنند و هرکس کاری انجام میدهد برای نبودن ریا بایستی در خفا انجام دهد ! اما ساختن مسجد یا معبد یا کلیسا یا هر جای به اصطلاح مذهبی دیگر با آوردن نام شخص و تقدیر و تشکر از وی چه جایی برای خیر و برکت است ؟! آیا به راستی آنان حاضرند کارهای خود را در خفا و بدون تشکر انجام دهند ؟ ( عده ای قلیل و انگشت شمار شاید )

مراسم قدردانی از خیرین مسجد ساز شهرستان تهران !!! مراسم ویژه تشکر و قدردانی از خیرین مدرسه ساز ! به راستی که آنان راه علی ولی را در پیش گرفته اند و همواره برای ناشناخته ماندن از یکدیگر سبقت میگیرند ! واقعا مومنان خلف در حال رقابت برای مومن بودن هستند !

و همچنین برای چه برای مکانی که مردم برای خود میتوانند در خانه خود نماز بگذارند و عبادت کنند بایستی مسجدی یا کلیسایی فراهم آورند تا مردم به عبادت دوچندان خود بپردازند و بعد از خروج از آن مکان بدون یاد گرفتن چیزی و در کردن یک گوش و دروازه کردن گوش دیگر به کارهای کثیف خود در حق خدا و حق الله بپردازند ! به راستی شماها که در مساجد نماز برپا میکنید و در کلیساها مراسم عشایر بانی به جای می آورید آیا حرفهای پروردگار خود را مبنی بر آزار و اذیت نکردن همنوعان خود انجام میدهید ؟ آیا به فقیران و یتیمان و مسکینان کمک میکنید ؟! یا همه چیز فقط در صفوف نماز و صندلی های کلیساها و جایگاههای معابد شما اختصاص یافته است و بعد از آن هر چه میخواهد دل تنگت بکن ؟! ( هر چه میخواهد دل تنگت بگو را نیز اضافه کنید )

آیا به راستی در جایی که فرزندان شما در چادرهای صحرایی مشغول تحصیل علم و ادبی هستند که فردا روزگار از برکت وجود آنها شما نیز ارتقایی عقلانی و شعوری پیدا کنید و حداقل بتوانند کتابهای مقدسی را که شما هر شب در مغز آنان فرور میکنید بخوانند و بیاموزند ، بایستی برای برپایی عبادتی همگانی مکانی برپا شود تا شماها همچنان به فکر استفاده خود از آن باشید ؟! مگر اعتقاد ندارید که در هنگام عبادت پروردگارتان شما را از هر آسیبی بر حذر میدارد ؟! پس از چه میترسید که خود را درون پایگاهی امن محصور میکنید ولی فرزندان شما بایستی در زیر تیغ آفتاب سوزان درس بخوانند !؟ و یا مریضهای شما در خانه هایی کاهگلی مداوا شوند ؟ اما محل عبادت خود را از جان دیگران مهمتر میدانید ؟! و یا بی خانمانهای شهر شما هر روز در جایی از گوشه و کنار شهرهایتان از سرما و گرمای طاقت فرسا جان از دست دهند تا شما در گوشه ای با تمامی امکانات و در خیال آسوده و بدون هیچ رنج و دردی و سرما و گرمایی با خدای خود به مناجات بنشینید ؟!

 

باز هم در کمال صراحت میگویم که هیچ عنادی با هیچ دینی وجود ندارد ! اینها واقعیتهایی هستند که مومنان ادیان مختلف آنهای را در بوق کرنا میکنند اما همواره خود آنها هستند که از همه چیز به دور هستند ! اصل این مطلب بر پایه گفته های بالا نیست بلکه آنها تنها مقدمه ای بودند برای بحث اصلی این مطلب :

با چوب و سنگ بنایی تاسیس میکنند و اسمش را محل امن پروردگار میخوانند . به راستی خدایی که از رگ گردن به ما نزدیک تر است و یا خدایی که از هر حرکت تار موی ما نیز باخبر است احتیاج به محلی دارد که مامن و پایگاه آن شود ؟! پایگاهی مادی برای موجودی ماورای ذهن اندک بشریت ؟! به راستی مگر نمیگویند که آسمان را بنگری خدا بینی ، زمین و دریا و جنگل را بنگری خدا بینی ؟! پس چرا همواره برای پیدا کردن خدای خیالات واهی خود راهی عماراتی میشوید که از هیچ هزینه ای برای زیباسازی آن دریغ نمیکنید ؟ به راستی خدایی که شما را به خود میخواند احتیاج به زمان و مکان به خصوص دارد تا شما بتوانید با او سخن به میان بیاورید !؟ یحتمل روزهایی از سال ( قمری – میلادی ) وجود دارد که ارزش آنها بیشتر از سایر شبهاست و البته آنهای برای مفلسانی است که سال خود را به خوشگذرانی پرداخته اند و روزی و شبی فراهم آمده برای توبه از گناهان و بازگشت به سوی ذات مقدس او ! اما شماها که فقط در مشکلات خدا را جستجو میکنید به چه نیتی به عمارتی از سنگ و چوب و فلز پناه میبرید برای گفتگو با خدای خود ؟! مگر سعادت و نجات و خوشبختی و ایمان شما در صفوف نماز و مراسم عشای ربانی و هر چیز دیگری مشخص میشود ؟! مگر تنها راه رستکاری شما بندگان رفتن به مکانهای مقدسی است که خود شما اسم مقدس را بر روی آن نهاده اید ؟! اگر پیامبران شما محل های امنی به نام مسجد و ... را ساخته اند نه برای آنکه خدا را فقط میتوان در آنجا جستجو کرد و نه اینکه اگر نماز را به جماعت نخوانید و یا در نماز جمعه شرکت نکنید لعن و نفرین خدا بر شما نازل میشود و اگر در مراسم عشای ربانی و عید پاک و ... شرکت نکنید آنگاه به سعادت و کمال و ایمان راستین به پروردگار نخواهید رسید ؟! بلکه بر آن ساخته اند تا محلی باشد برای مردمان در راه مانده ، برای آنان که مسافرند و جایی برای خواب شبانه ندارند ! برای احضار امت به جنگ و مشورت و حل مشکلات مردم نه برای آنچه شما امروز آن را در ذهن و فکر مومنان فریبخورده فرو کرده اید !

ای کسانی که ایمان آورده اید ، بنگرید ! خدا از رگ گردن به شما نزدیکتر است و شما آن را در مسجد و کلیسا جستجو میکنید ! بنگرید بر مهر تاییدی که شما بر سر تحریف ادیانتان میزنید ! مگر پرندگان که ثنای خدا را به جای می آورند به همچون عماراتی احتیاج دارند ؟!

خدا را در قلب و روح و فکر خود جای دهید ! نه در عماراتی که سست تر از قلب و روح شما میباشد ! خدا را در خود جستجو کنید ! و در اطراف خود ! به راستی که از رشد و نمو هر گیاهی میتوان به عظمت خدای پی برد ! با تفکر در خود و قابلیتهایی که انسانها از آن به نامقدسی استفاده میکنند میتوان به پروردگار پی برد !

بگذارید و بگذرید ، اینها همه مدرنیسم مذهبی است که تفکر و ایمان شما را به یغما میبرد ! مسجد و کلیسا برای ایجاد اتحاد بین فرقه های دینی است نه برای پرستش خدایی که همه جا شما را مینگرد ! گوش فرا دهید ! اینها کفر و شرک نیست ! اینها همان چیزهاییست که شماها هزاران بار به زبانهای عربی و عبری میخوانید و بر زبانهای خود جاری میکنید اما هیچگاه در آنها تامل نمیکنید بلگه همانند طوطی فقط آنها را بر زبانهای کثیف خود که دروغ و تهمت را نیز بر آن روا میدارید ، جاری میسازید و خود را مومنانی میدانید که هر روز مقدس ( یکشنبه – جمعه ) به عبادت در عمارات خود می پردازید و حال آنکه از خود و اطراف خود و به راستی خدای خود غافلید ! این عمارات برای اتحاد و مشورت و حل کردن مشکلات مردم است و هیچگاه از آن نباید غافل شد ، ولی افسوس که شما همواره از راه اصلی منحرف میشوید و به جای آنکه کار خلق الله را ( حق الناس ) را درست کنید ، به فکر عبادت خدایی هستید که حرفهای او را فقط در پرستش میدانید و بس !!! فقط تفکر کنید در آنچه شما آن را ایمان میخوانید ولی ذره ای از ایمان در آن وجود ندارد !

 

The Kingdom Of God is inside you and all around you. Not in mansions from wood and stone. Split a piece of wood and I am there. Lift a stone and you will FIND me.

 

پ.ن: توی بلاگ 360 هم مطالبی نوشته میشه اما تقریبا با مطالب این وبلاگ کاملا متفاوت هست ! میتونید اون رو هم بخونید !

http://360.yahoo.com/king_deicide

 

Bye & Die

 

 

-= Shadows Move In The Dark =-

لینک
جمعه ٢٠ امرداد ،۱۳۸٥ - DEICIDE PropheT Of DarkneSS