خرافات   

خرافات ؛ ابهامات

 

 

بعد از مدتی نسبتا طولانی دوباره وبلاگ رو به روز کردم . شاید خیلیا منتظر بودن شایدم هم اصلا کسی اهمیت نده . به هر حال ...

 

خرافات چیست ؟؟؟

 

کارها و اعمال و باورهای غیرواقعی که به علت نزدیکی با الهامات غیردنیوی به صورت اشتباه جاافتاده در نزد مردم ( و اکثرا عوام متعصب دینی ) ظهور پیدا میکند و چنان در قبل و دین مردمان بی خرد ولی با تعصب دینی اعمال میشود که گویی از کلام حق نیست واقعی تر است و اثل آن است و غیر آن باطل . اصل و فرع به هم می ریزد و کسانی از آن بهره خواهند برد که بیشترین پافشاری به دین و مذهب را دارند .

 

 

شاید خیلی از انسانها فکر کنند که خرافات فقط در دینی به نام اسلام و در میان افراد متصبی به نام شیعیان وجود دارد و تنها کسانی که در عالم از وجود خرافات نهایت بهره را میبرند شیعیان هستند . اما به راستی این مطلب و این طرز بکر مثل باقی طرز فکرهای یک بعدی در مورد یک دین و نه کامل و جامع درباره همه ادیان طرز فکری غلط است . اینکه مردم ایران و بهتر بگوییم شیعیان بیشترین خرافه و اعتقاد را دارند شکی نیست اما باید دانست در میان مردمی که بیشترین اعتقاد را دارند بیشترین خطا نیز روی خواهد داد .

 

خرافه پرستی و خرافات از سالهای موسی و نوح بوده و تا به عصر حاضر نیز راه پیدا کرده است . همانگونه که برای مسیحای یهود قریب به 100 نفر پیدا شد و هرکدام در تاریخ یهودیت ردپایی از خود به جا گذاشتند و در مدت زمان خود عوام فریبی کردند ( که این بحث یهود و مسیحا در عمر باقی گفته خواهد شد ) در مسیحیت نیز کلیسا و در راس آنها پاپ و واتیکان بسیاری از اعتقادات پیروان خود را با خرفاه مخلوط کرده و به خورد آنان دادند. همانگونه که در اسلام نیز از ابتدا تا به الان بوده است و خواهد بود .

 

لازم به ذکر است که در این پست مطلبی گفته خواهد شد که به هیچ عنوان سیاسی و یا مقابله با سیاستمداران و سیاسیون کشور نیست لذا تاکید میکنم و بازهم تاکید میکنم این مسئله فقط از نظر مذهبی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و به هیچ عنوان این وبلاگ و نویسنده آن درباره سیاست نظری نخواهند داد .

 

هر گوشه و کنار این کشور را که قدم میزنیم با زیارتگاههایی روبرو میشویم که نام امامزاده را به دوش میکشند و مردم دسته دسته برای عرض ارادت به آنجا میروند و نذر و دعا میکنند . این کار نه در ایران به عنوان امامزاده بلکه در کشورهای مسیحی با نام قدیسین (Saint) انجام میشود و مردم آن کشورها نیز در مکانهای مقدس خود دعا میکنند و از قدیسین کمک میخواهند ( این کار در کشورهای کاتولیک نشین و مخصوصا کشورهایی که عضور قسطنطنیه نشین رم هستند رواج بسیاری دارد ) .  شاید بتوان گفت این کار با توجه به اینکه توسل به یک مقدس است بسیار عقلانی تر از بسیاری از حرفهای و کارهای دیگه خواهد بود .

 

و در کشورهای امریکای جنوبی نیز این موارد و کارناوال های مربوط به آن زیاد رخ میدهد و تقریبا آنها نیز مانند ایرانیان که هر از گاهی امامزاده ای کشف میکنند آنها نیز قدیسی را کشف کرده و برای آن کارناوال راه می اندازند و ...

 

وقتی خرافات با دین و مذهب در هم بیامیزد نه دین میماند و نه خرافات !!!

به قبل از رنسانس و قوانین بسیار مضحک و خنده دار کلیسای آن روزها ( و البته این روزها ! ) کاری نداریم که اگر کسی در مورد علم غیر از حرف کلیسا میزد و بهتر بگوییم خرافه هایی که کلیسا میگفت حرف میزد اعدام میشد . و گالیله ها و دانشمندان دیگر را که همه میشناسیم و میدانیم .

خرافات در مسیحیت از اینکه زمین به دور خورشید نمیچرخد و زمین اصلا نمیچرخد و خیلی مسائل دیگه شروع شد و به کارهای روزمره مردم نیز رسید . بحث درباره مسیحیت نیست بلکه بحث دقیقا درباره اسلام و موج خرافه پرستی ایرانیان اسلام نما در سال های اخیر است . اما ذکر این مطالب هم گواهی است بر آنکه خرافه پرستی رایح میان همه خشک مذهب ها و متعصبیون تمام ادیان است .

 

خرافه پرستی در اسلام از اول با آن بوده . همانطور که با خریدن یک من پیاز ؛ مردم میتوانستند یک متر از بهشت را از آن خود کنند و یا اینکه وقتی علی ولی معجزاتی ( معجزه که دقیقا نه اما اسم بهتری برای کارهای فراتر از عقلانیت انسانها درباره علی ولی پیدا نکردم ) را که برای اطمینان خاطر سپاهیانش برای مبارزه با دمشن ارائه میکرد او را خدا نامیدند و پرستش کردند و هم اکنون علی اللهی ها پیروان زیادی را نیز در ایران و برخی کشورهای همسایه دارند .  در صورتیکه علی ولی در همان موقع ها هم کسانی را که او را الله مینامیدند میکشتند.

 

از صدر اسلام خرافه پرستی در این دین موج میزد تا آمد و آمد تا به عصر ما رسید . یکی از مهمترین علل خرافه پرستی در اسلام و بالاخص در ایران و میان شیعیان وجود مسئله ای به نام غیبت کبری امام زمان شیعیان است که باعث شده بسیاری از خرافات از آنجا نشات بگیرد . خوب گوش کنید بحث بی اعتبار کردن امام زمان یا غیبت کبری نیست بلکه همانطور که در این وبلاگ گفته شده همچین کسی هست و روزی قیام خواهد کرد همانطور که در مسیحیت ( مسیح ) و در یهودیت ( مسیحا ) وجود دارد و خواهد آمد.

 

1. بیشترین مشکل ایرانیها این است که وقتی هرکسی درباره امام زمان ثحبت میکند و چون آنها نمیتوانند آن را ببینند به شخصی که چنین اراجیفی را به هم پیوند میدهد اطمینان میکنند و حتی نذورات خود را به او میدهند .

نمونه بارز این قضیه را میتوانید در عملکرد اشخاص مهم جامعه ببینید . وقتی برای امام زمان جاده درست  میکند و به قول خودشان مقدمه سازی برای ظهور امام زمان میکند پس هر کس دیگری نیز میتواند خرافه پرستی را رواج دهد . مگر امام زمان برای ظهور احتیاج به جاده و راه و اتوبان دارد ؟؟؟؟ مگر آنها برای آنکه بتوانند مقدمات ظهور فراهم سازند باید اتوبان بسازند تا خشک مذهبهای افراطی بر پایه این قضیه خبر از ظهور امام زمان در آینده نزدیک و یا دیدن امام زمان در خواب بدهند ؟؟؟؟ قضیه امام زمان به اینجا ختم نمیشد ؛ جمکران جای مقدسی برای شیعیان است اما با اقدامات اخیر و گفته های بسیار مضحک به مکانی کم کم تبدیل میشود که مردم عادی و نه چندان مذهبی ته اعتقادات خود را نیز در حال از دست دادن میبینند .

در جمکران چاهی وجود دارد که که مردم درد دل ها و حاجات خود را داخل آن چاه می اندازند تا به دست امام زمان برسد . آیا عقل سلیم می پذیرد که برای ارتباط با امام زمان انسانهای مجبور به کارهای مادی شوند که از بیخ و بن غلط است ؟؟؟ آیا امام زمان فریادها و درد دلها و مشکلات مردم و دعاهای آنها را نمیبیند و نمیشنود که باید برای ایشان نامه نوشت و در داخل چاه انداخت و یا حتی ایمیل فرستاد تا ایشان متوجه اوضاع مردم شود ؟؟؟ حتما طی چند سال آینده با پیشرفت خرافه پرستی در ایران خط تلفن مستقیم و برنامه زنده تلویزیونی نمیگذراند ؟؟؟؟

ای لامذهبانی که دین را با خرافه مخلوط میکنید آیا هنگامی که با آفریدگار خویش راز و نیاز میکنید نیز برای آفریدگارتان کاغذ و دست نوشته و نامه مینویسید و آن را داخل کعبه می اندازید ؟؟؟؟؟!!!!

مگر موجودی که غیرمادی است را میتوان با مسائل مادی ربط داد ؟؟؟

هر از گاهی هم شنیده میشود که کسی امام زمان را دیده و با او حرف زده و یا خواب او را دیده و ... اما آنها حتی به روایات و احادیث هم بی توجه اند که خود ایشان در روایات گفته اند که در زمان غیبت جز بندگان خاص ( که تعداد آنها بسیار اندک است و اگر ببینند هرگز نمیگویند ) کس دیگری نمیتواند آنها را ببیند . اینها را خود اسلامگرایان بی اسلام نیز نه میدانند و دنبال آن رفته اند ... تا آنجا که یکی-دو هفته پیش خانمی اعلام کرد که امام زمان را در خواب دیده که به او گفته جمکران دیگر مناسب نیست و برود در فلان جا برای امام زمان بنایی مثل مسجد جمکران بنا کند تا منتظران به آنجا بیایند ... بعد از آن که عده ای احمق به او اطمینان کردند و حتی نذوراتی برای ساخت بنای جدید به او دادند ؛ فهمیدند که این خانم در آن مکان زمینی داشته که قصد کلاهبرداری داشته است .

بحث جمکران بدینجا ختم نمیشود ... چندی پیش درون مسجد و در نزدیکی محراب مسجد  نمایی شیشه ای درست کردند و آن را با نور سبز چراغانی کردند ... این کار باعث شد تا خیلی از خشک مذهبان و یا مردم عوام که دل به دیده های خود دارند در کنار آن بنای شیشه ای گریه و زاری کنند و آنجا را به امامزاده ای دیگر تبدیل کنند که خوشبختانه با پیگیریهای روحانیون عاقل کشور نظیر ***** و تنی چند دیگر از روحاینون مبنی بر اینکه این کار باعث ایجاد خرافه پرستی میشود این بنای شیشه ای برداشته شد .

 

 

2. چندی پیش در ادامه خرافه پرستی مردم ایران مطلبی در وبسایت ها با عنوان دختری که قرآن پاره کرد و به حیوان تبدیل شد توزیع بسیار گسترده ای در سطح کشور و حتی تلویزیونهای ایرانی مقیم خارج داشت که مردم را به گمراهی و تباهی کامل کشاند . این بسیار درست و منطقی است که توهین به هر کتاب آسمانی بسیار شنیع و زننده است و مطمئنا گناهی و عاقبتی در پی خواهد داشت اما این طیف وسیع تبلیغات تنها ضربه ای که زد به باورهای مردم بود . عده ای آن را بت خود کردند و قرآن را بیش از آنکه با مفاهیمش به مردم نشان دهند با ترس به مردم قبولاندند همانند ترویج اسلام در ایران باستان ! . خیلی از جوانان و کم ایمانان دست به پاره کردن قرآن و دیگر کتب آسمانی و مذهبی دیگر زدنند تا ببینند آیا واقعا برای آنها نیز بلایی نازل میشود و یا خیر و مسلما میتوان فکر کرد که بعد از اینکه بلایی سرشان نیامده به چه چیزهایی فکر کرده اند و توانستند حتی آفردیگارشان را در نظر خود کوچک و ضعیف جلوه دهند که حتی قدرت جلوگیری از پاره شدن کتب آسمانی خود را ندارد ... و مسلما با به دست آمدن حقایق درباره آن عکس که موجودی ساخته شده از موم توسط هنرمند خانم ایتالیایی است که از اون جانور یک نمایشگاه درست شده بود چه پیامدهایی در نزد همه به وجود آمد .

 

 

3. مهمترین قضیه یک ماه اخیر ورود سگ به حرم امام رضا و گریه کردن سگ است . از آنجایی که سایتهای گوناگون تصویرهایی از سگ به نمایش گذاشتند و چنان با آب و تاب در تمام محافل خبری و عوام مردم گفته شد که خیلیها برای دیدنی آن سگ به مشهد رفتند و خیلی از مردم بر باورهای غلط و دل در گرو دیده های خود چنان گریه و زاری کردند و نذر دادند و از اسلام و مذهب دفاع کردند که در تاریخ کم نظیر بوده است . آنچنان این خرافه پرستی در بین مردم قوت گرفت که خیلیها داستانهایی از قدیم نیز درباره شتری که به کنار پنجره فولاد رفت و خیلی چیزهای دیگه به دیگران میگفتند . و پس از چند روز همه آنها تکذیب شد و عوامل آن دستگیر شدند ... میتوان تصور کرد که این خرافه پرستیها و پس از آن تکذیب بعضی از آنها چه تاثیری بر روی اعتقادات خواهد گذشت . خشک مذهب ها که باور نخواهند کرد و بر جهالت خود خواهند افزود . بی دینها بهترین عرصه را برای مبارزه پیدا میکنند و افرادی عادی دارای دین و مذهب مشخص و دین شخصی بدون گرایش به کسی نیز با لرزش و سستی در پایه های دینی خود مواجه میشوند .

 

از طرف دیگر میتوان به بعضی دیگر از این خرافه پرستیها اشاره شود ؛ به درختی که در زمان عاشورا و تاسوعا از تنه اش خون تراوش میکند و مردم دسته دسته برای دیدن این درخت به آنحا سرازیر میشوند و میشدند . این بحث نه فقط در ایران بلکه در ایتالیا نیز مشابه دارد . در ایتالیا در یکی از روزهای مقدس مسیحیان ؛ از چشمهای مجسمه مریم مقدس که در کلیسا وجود دارد خون جاری میشود .

 

 

اینها و خیلی دیگر از این خرافه پرستیها به جای درست کردن اعتقادات و باروهای مردم تنها کاری که میکند ضربه زدن به ته مانده اعتقادات است .

همه کتب دینی قابل احترام هستند اما چنین حرفهایی دور از عقل بشر در سال 2005 است . جمکران جای مقدسی است اما ایجاد چاه و اتوبان و خیلی کارهای دیگه برای انسانهای این قرن قابل پذیرش نیست . بارگاه امام رضا مسلما قداست خاص خودش را برای مسلمانان دارد و مسلما شفاهای زیادی پیدا شده است اما این موضوعات در این زمان باورکردنی نیست . کسانی که خرافه پرستی را در بین مردم رواج میدهند آنها را حتی به اصل موجودیت خدا نیز متزلزل و ناامید میکنند .

 

و در پایان مانند تمامی پایانهای دیگر این وبلاگ اعلام میکنم اینها درهمه ادیان وجود دارند و مختص مسیحیت و اسلام نیست . خرافات را از دینهای حقیقی جدا کنید . با عقل خود تصمیم بگیرید نه با شنیده های خرافی !!! دین همان چیزیست که شما اصل آن را باور دارید و درباره آن فکر کردید و سپس آن را برگزیدید نه چیزی که به درون مغز شما تزریق شده است

 

Bye & Die

 

 

DEICIDE

-= Shadows Move In The Dark =-

 

لینک
شنبه ٢٦ آذر ،۱۳۸٤ - DEICIDE PropheT Of DarkneSS