دين موروثی !   

 

سلام !

ايندفعه ميخوام در مورد مطلبی حرف بزنم و به مطلبی اشاره کنم که بيشتر مشکلات انسانها رو درباره دين و کلا مذاهب شامل ميشه . اگر با يک فرد مسلمان درباره دين اون صحبت کنيم طبق قرآن دين خودش رو کاملترين دين ميدونه و ازش دفاع ميکنه . اگر از يک يهودی يا مسيحی هم سوال کنيم با توجه به اينکه در کتاب آسمانی اونها هم به اين اشاره شده که اسلام کاملترين دين هست بازهم دين خودشون رو کاملترين دين ميدونن و ازش دفاع ميکنن و حتی اون کتاب رو عاری از هرگونه تحريف ميدونن !

اما مشکل اصلی و اساسی اينجاست که چرا هيچکس حرف ديگری را قبول ندارد ؟! مسلما منشا اصلی اين حرفها و اين جبهه گيری ها تولد است ! انسانی که متولد ميشود دين پدر و مادر و اجداد خود را به ارث ميبرد ! مسلمان ؛ يهود ؛ مسيحی ؛ زرتشت و ... ! ريشه تعصبات دينی انسانها در اين مسئله بيان ميشود . آيا واقعا ما بايستی با توجه به دينی که خود انتخاب نکرده ايم و فقط آن را مانند رنگ مو و چشم و يا نوع و مدل مو و همانند مسائل جسمی از اجداد خود به ارث برده ايم درباره دين خود تعصبگرايی کنيم و مابقی اديان را زيرسوال ببريم ؟! آيا انسانهايی که اسم خود را مسلمان يا مسيحی يا هر چيز ديگه ای گذاشته اند به اين تفکر فرو رفته اند که به راستی دين ما چيست و بر چه احتسابی آن را برگزيده ايم و از آن در مقابل همه دفاع ميکنيم ؟

متاسفانه تعصبات کورکورانه برخی ( و صد البته اکثر ) انسانها باعث شده تا مرز بين خرافات و دين از بين برود و همچنين باعث به وجود آمدن خفقان دينی شده است . در همه اديان به مختار بودن بشريت و اختيار داشتن وی در همه مسائل اشاره شده است ( اين نکته گفتنيست که بنده در اين مطلب اصلا بحث جبر و اختيار را مطرح نميکنم و اينکه خود بنده نيز به اختيار جامع انسان اعتقادی ندارم ) . پس ميتوان گفت که همه اديان تفکر در مورد دين را آزاد اعلام کرده اند . به همانگونه که در قرآن از لااکراه فی الدين سخن به ميان آمده است . متاسفانه برخی از انسانها بر اين باورند که اين لااکراه فی الدين دروغ محض ميباشد ! اما آيا تا به حال انديشيده اند که اين اختيار در حوضه انتخاب دين که از طرف خود دين به آن بها داده شده است هيچگونه ضديتی با اين موضوع ندارد ؟! بر طيق همين قسمت از قرآن بشريت ميتواند ( و چه بسا بايد ) در مورد دين خود تحقيق کند . و اين امر هيچگونه عقوبتی را در پی ندارد ! انسانيت مجاز به انتخاب دين خود ميباشد . البته دينی که به راستی درست باشد . نه هر دينی که انسان بپسندد و در دين خود شهوت و هوای نفس و قتل و غارت را ارکان دين خود حساب کند . مسلما دينی که از لحاظ شرع ؛ خدا ؛ و انسانيت درست و معنوی باشد .

متاسفانه انسانها پيرو نظرات ديگران در قبال دينها هستند . البته راهنمايی شدن از طرف ديگران به خصوص علمای دينی و کارشناسان دينی کاری زيبا و پسنديده است اما نه آنکه فقط اطاعت کنيم بدون تحقيق ! اگر جايی گفته بشه اسلام ؛ مسيحيت ؛ يهود بد است همه پيرو آن نوشته يا آن فرد ميشوند . اين کاملا غلط است . ( همونطور که به دوستانی که با دينی مشکل دارند هم پيشنهاد کردم که خودشون برن دنبال اون دين و در موردش تحقيق کنند . اگر به مطلبی دال بر بدی اون دين نسبت به بقيه اديان کسب کردند از اون دين صرفنظر کنند در غير اينصورت اون دين رو با علم به کاستی های موجود در هر دينی بپذيرند )

به هر حال بهتره در مورد دين خودمون حداقل و حداقل برای ايمان آوردن به دين خودمون اطلاعاتی رو داشته باشيم . بعضی از ماها خيال ميکنيم اگر در اسلام نماز يا روزه يا حتی مراسمی جانبی مثل اعتکاف وجود دارد در دينهای ديگر وجود ندارد . در صورتيکه کاملا در اشتباه به سر ميبرند . در همه دينهای موجود در جهان همچين چيزهايی برای شادابی و طراوت روح بشريت گنجانده شده که مطمنا از سر جهل و نادانی نبوده والا همه اديان اين جهل را مرتکب نميشدند . اميد است تعصبات خاص زندگانی دينی باعث چشم پوشی روی نقاط ضعف دين خود و يا نقاط قوت اديان ديگر نشود و دينی را برگزينيم که بهترين باشد !

Bye & Die

-= Shadows Move In The Dark =-

لینک
یکشنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٢ - DEICIDE PropheT Of DarkneSS

   نکته !   

 

سلام !

خوب يه ۱-۲ هفته ای هست که وبلاگ رو آپديت نکردم . البته بايد ببخشيد چون يه معضل فکری شديد برام به وجود اومده که فعلا اصلا نتونستم دست به وبلاگ بزنم . اتفاقا چندتا از دوستان درباره شيطان پرستی مطلب ميخواستن که من براشون آماده کردم . احتمالا آپديت بعدی اگه فکرم رو بتونم آزاد کنم و متن اصليش رو ترجمه کنم براتون ميزارم ! اين معضل فکری من حل بشه ديگه حل ميشه همه چيز . فعلا که همه دست به دعا شدن واسه من ( خدايشان برکتشان دهد ) .

بعد اينکه دوستانی که لطف کرده بودند و لينک وبلاگ بنده رو گذاشتن بودن توی وبلاگشون ممنون . اونهايی هم که فرموده بودند لينکشون رو قرار بديم اينکار رو کرديم . جا داره بابت اين زحمتها از دوست عزيزم آرش ( ضحاک ) تشکر کنم که هم زحمت قالب رو کشيدن و هم زحمت کارهای مربوط به وبلاگ رو ميکشه .

نکته بعدی اينکه ممنون از دوستانی که کامنت ميزارن . بازم اينجا عرض کنم خدمت دوستان که بنده قصد ترويج هيچ دينی رو ندارم . بلکه فقط مزايا و معايب دينها رو بيان ميکنم . نه ميام مثل بعضی از وبلاگها يه دين رو اينقدر بکوبم که مردم رو از اون دين زده کنم نه اينکه مثل بعضی وبلاگها اينقدر خوبی درباره فلان دين بنويسم که همه مجذوبش بشوند .

Bye & DIe

-= Shadows Move In The Dark =-

لینک
یکشنبه ٢۳ شهریور ،۱۳۸٢ - DEICIDE PropheT Of DarkneSS

   عبادت !   

 

سلام !

مطلبی در مورد عبادت نوشتم که نميدونم چرا نمياد تو وبلاگ ؛ به خاطر همين دوباره مينويسم .

تا حرف از عبادت به ميون مياد همه سريع فکرشون ميره سمت نماز ! خيليها ميگن نماز و روزه و اين چيزا چرت و دروغه ! با اينکه هر کسی نظری داره اما ......

توی همه اديان چه الهی و چه غير الهی به عبادت اشاره شده ... توی مسحييت ؛ اسلام ؛ شيطان پرستی و يهود و .... توی همه اين اديان راههای مختلفی برای عبادت در اون دين معرفی شده ... مسلمونا نماز رو دارند ؛ يهوديا نوعی نماز خاص خودشون ؛ مسيحيان نماز کليسايی رو دارند ؛ شيطان پرستی نماز مخصوص به خودش رو که بهش ميگن PlackPray که هم مراسم خاصی هست و هم نمازشون محسوب ميشه ! زرتشتيان هم نماز خاص خودشون رو دارند ... پس دليل نميشه نماز فقط برای مسلمونها باشه و اونم چرت باشه ! روزه رو هم همه دارن دقيقا مثل نمازاين هم به روشهای گوناگون ! از روزه کامل گرفته تا نخوردن حراميات و نخوردن گوشت در ساير اديان ...

پس ميبينيم که فقط مسلمونا از اين کارها نميکنن و همه اديان الهی و غيرالهی همچين کارهايی رو انجام ميدن ... پس با اين وجود مبنا و منشا روزه و نماز چيزی درست هست و برای خود بشر خلق شده ! حالا در هر دينی به نوع مختلف .... پس بر هر انسانی عبادت ( نماز + روزه ) واجب هست اما به چه طريق ؟!

طريقه ای که انسانها عبادت خودشون رو در مقابل آفريدگارشون نشون ميدن فرق داره .. دقيقا مثل خدا که برای هر کس نقش جداگانه ای داره عبادت هم همانگونه هست . به عبارت بهتر هيچ آداب و ترتيبی مجوی - هر چه ميخواهد دل تنگت بگو .. مسلما وقتی انسانهايی رو ميبينيم که با خدای خودشون ( خدا - شيطان - آفريدگار ) در حال دعوا هستند خيليها بهشون خرده ميگيرن که در حال کفرگويی و ضديت عليه خدا هستند ... اما آنها مطمئنا قصه موسی و شبان را نشنيده اند که بدينگونه خود را اسير خرافات و حرفهای پوچ کرده اند . هر انسانی اجازه دارد و حق دارد با معبود خود همونطور که بلد هست عبادت کند . مهم عبری يا عربی بودن نيست .. مهم نفس عبادت هست .

همچنين اديان راههايی را برای عبادت پيش روی پيروان خود قرارداده اند ؛ منتها ملزوما اين راهها و اين طريق های عبادت نبايد رعايت شوند . اينها تنها راههایی هستند که به پيروان پيشنهاد شده که البته در آنها رموزی نيز نهفته هست برای بهبودی انسانيت . به عنوان مثال در مراسم نماز مسلمانها وضو حکم پاکيزگی ( حتی به مقدار اندک ) ؛ و مراسم نماز حکم ورزش ( به مقدار کم ) را داراست . و يا در نمازهای زرتشتيان پاکزيگی به کار رفته است . پس ميبينيم که استفاده از راه کارهای پيشنهادی اديان برای بشريت مفيد خواهد بود . لذا بازهم ملزوما استفاده از اين نوع راهها تنها راه عبادت نيست . حتی تفکر انسان به خويشتن نيز خود نوعی عبادت محسوب ميشود . زيرا خودشناسی بخش اول و اصلی خداشناسی نيز هست . پس همه نوع عبادت ميتواند صورت گيرد . مهم نيست به زبان عبری باشد يا زبان عربی مهم نفس عبادت است و بس . به عبارتی لااکراه فی الدين !

Bye & DIe

-= Shadows Move In The Dark =-

لینک
سه‌شنبه ۱۱ شهریور ،۱۳۸٢ - DEICIDE PropheT Of DarkneSS

   Deicide - Father Baker's   

 

سلام !

يکی از گروههايی که خيليها ميگن که از نظر ليريک بی معنی هست گروه Deicide هست . گروهی که به جرات ميتونم بگم خيلی از ليريک های اين گروه از گروههای فلسفی و ... که نميخوام نام ببرم بهتره و واقعا ليريک های زيبايی داره . ليريکهايی که واقعا کسانی که اينجور مسائل رو قبول داشته باشند بهش ايمان دارند و حتی بعضی از ليريک هاش هم برای کسانی که خداپرست هم باشند زيباست !

کليسا ! جايی که به عنوان سنبل عبادت به کار ميره ! و جايی که مسيحيا اعتقاد دارند که خداوندگار اونها اونجا رو ساخته . بله جايی که مسيح اون رو ساخته و بهش ميگن کليسا ! از قديم تا به حال جور و ستم کليساها شامل حال همه به خصوص خردمندان بوده و هست و خواهد بود . اما کليسا جايی برای بزرگ کردن و تربيت کودکان بی سرپرست هم هست ! کودکانی که جايی رو ندارن و بايد در کليسا آموزش ببينند ! اما نکته جالب اينجاست که چگونه ؟! و به چه طريقی آموزش ميبيننند !

گروه Deicide در آهنگ Father Baker's از آلبوم زيبای Serpents Of The Light به تشريح چگونگی اعمال کليسا پرداخته که تونسته به زيبايی فضای درون کليسا رو به نمايش بکشه ! و در پس اين ليريک چگونگی درست کردن انسانها و چگونگی به توبه در آمدن انسان و به زور پشيمان شدن انسانها رو توضيح داده !( اگه جايی از متن بد يا اشتباه ترجمه شده خودتون ببخشيد )

 

Band : DEICIDE

(1997)Album : Serpents Of The Light

FATHER BAKER'S

پدر روزي رسانها ( خدا )

There exists a place of agony

آنجا يک مکان عذاب است  

Where children are held captive

جايي که بچه‌ها زنداني شده‌اند

Belt across the back, the nuns attack

کمربند زدن به پشت ، حمله راهبه‌ها

Believe in god or be beaten to death

اعتقاد داشتن به خدا يا شلاق زدن تا مرگ

Work to earn your keep, no time to sleep

کار براي به دست آوردن معاش ، بدون وقتي براي استراحت

You better know the bible verse

تو بهتر شعر انجيل را ميداني ( يا )

Or go without and die of thirst

يا بيرون برو  و از گرسنگی بمير  

!!!!!!!!!!! Resent your birth - thanks to god

رنجيدن پيدايش تو ، تشکر از خدا !!!!!!!

At Father Baker's the pain is divine

کيفر خدا الهي است

If you are lucky you'll get out alive

اگر تو خوش شانس باشي زنده خارج خواهي شد

Welcome to terror, you're where you belong

به ترس خوش آمديد ، شما جايي هستيد که به آن تعلق داريد

Father is waiting to show you your wrong

خدا منتظر است تا اشتباهاتت را به تو نشان دهد

Learn early on to behave or you'll die

يادگيري سريع رفتار درست يا تو خواهي مرد

Live with his torture, no one to confide

زندگي با شکنجه‌اش ، هيچ کسي مورد اعتماد نيست

Innocence lost by the rage he inflicts

بي‌گناهي به وسيله ديوانگي‌اي که او تحميل ميکند گم ميشود

Repent to god or the pain will persist

توبه کردن به خدا يا کيفر ايستادگي ميکند

Kept inside a cage, humiliate

مواظبت کردن از يک زندان ، تحقير کردن

Till Father takes confession

تا اينکه خدا ميخواهد اعتراف بگيرد

Whipped unmercifully and left to bleed

شلاق زدن بي رحمانه و خونريزي

And by the end to be one with god

و نزديک به پايان يافتن کسي نزد خدا

Fast you into place, the final phase

سريع رفتن تو به اين مکان ، آخرين مرحله هراس

Before you meet his maker

قبل از اينکه تو خدايت را ملاقات کني

? Do as you are told or you will go

آيا تو خوانده شده هستي يا او خواهد رفت ؟

And then you'll know what is suffering

و سپس تو خواهي دانست که مصيبت چيست

 

-= Shadows Move In The Dark =-

 

لینک
یکشنبه ٩ شهریور ،۱۳۸٢ - DEICIDE PropheT Of DarkneSS

   عبادت !   

لینک
یکشنبه ٩ شهریور ،۱۳۸٢ - DEICIDE PropheT Of DarkneSS